Wydawca treści Wydawca treści

Zielony Punkt Kontrolny

Zielony Punkt Kontrolny (ZPK) - jest nową formą aktywnego wypoczynku "Nie zgub się w lesie". To nazwa projektu, który ma na celu zachęcenie do rekreacyjnego lub sportowego przebycia z mapą w ręku trasy wyznaczonej w terenie punktami kontrolnymi.

Polega on na odnajdywaniu przy pomocy mapy stałych punktów kontrolnych rozlokowanych w terenie.  Zielone punkty  zostały rozmieszczone w terenach leśnych: wokół Białki oraz Pańskiej Doliny.  Punkty te w terenie stanowią drewniane słupki z charakterystycznymi biało-pomarańczowymi kwadratami oraz odpowiednimi oznaczeniami kodowymi np. 31, 60. 

Dzięki bardzo precyzyjnej mapie można pieszo, na rowerze lub zimą na nartach biegowych pokonać wybraną trasę, odwiedzając zaplanowane punkty kontrolne.  W ten sposób można poznawać piękno krasnostawskiej przyrody  bogatej w liczne jary i wąwozy stanowiącej bezpośrednie wrota do położonego nieopodal Roztocza.

W naszym projekcie proponujemy naukę samodzielnego czytania mapy, bezpiecznego poruszania się po lesie oraz trening orientacji w terenie.

Do dyspozycji Państwa oddajemy mapy z zaprojektowanymi trasami w oparciu o istniejące  punkty w terenie.

Materiały do pobrania