Wydawca treści Wydawca treści

Urządzanie lasu

Gospodarka leśna w Lasach Państwowych prowadzona jest na podstawie planów urządzenia lasu, sporządzanych dla nadleśnictw na 10 lat. Wykonują je dla Lasów Państwowych specjalistyczne jednostki, m.in. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (BULiGL). Plany urządzenia lasu, po konsultacjach z udziałem społeczeństwa, są zatwierdzane decyzją Ministra Środowiska.

Przygotowanie planu poprzedza zawsze dokładna inwentaryzacja i ocena stanu lasu. Leśnicy określają takie cechy lasu, jak struktura, budowa, wiek, skład gatunkowy, stan zdrowotny, warunki glebowo-siedliskowe itp. W działaniach przewidzianych do realizacji uwzględnia się cele gospodarki leśnej i funkcje, jakie pełnią lasy w urządzanym nadleśnictwie.

Pismem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 czerwca 2021 roku
Znak spr.: DL-WGL.4100.43.2020 został zatwierdzony Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Krasnystaw na lata 2020-2029.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Budki lęgowe dziełem rąk osadzonych.

Budki lęgowe dziełem rąk osadzonych.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi osadzeni z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie zbudowali i przekazali nadleśnictwu budki lęgowe dla ptaków.

Kilkadziesiąt budek lęgowych dla dzięciołów, szpaków, sikorek i nietoperzy zostanie powieszonych w sąsiedztwie siedziby nadleśnictwa Krasnystaw, wzdłuż ścieżki przyrodniczej w kompleksie Borek oraz innych leśnictwach.

Budki lęgowe są koniecznością w miejscach gdzie nie ma naturalnych dziupli lub jest ich zbyt mało. Każda działalność zmierzająca do zwiększenia liczby gatunków ptaków przyczynia się do wzrostu bioróżnorodności.

Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu na stronie Aresztu Śledczego w Krasnymstawie.