Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

606 738 093

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Budki lęgowe dziełem rąk osadzonych.

Budki lęgowe dziełem rąk osadzonych.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi osadzeni z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie zbudowali i przekazali nadleśnictwu budki lęgowe dla ptaków.

Kilkadziesiąt budek lęgowych dla dzięciołów, szpaków, sikorek i nietoperzy zostanie powieszonych w sąsiedztwie siedziby nadleśnictwa Krasnystaw, wzdłuż ścieżki przyrodniczej w kompleksie Borek oraz innych leśnictwach.

Budki lęgowe są koniecznością w miejscach gdzie nie ma naturalnych dziupli lub jest ich zbyt mało. Każda działalność zmierzająca do zwiększenia liczby gatunków ptaków przyczynia się do wzrostu bioróżnorodności.

Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu na stronie Aresztu Śledczego w Krasnymstawie.