Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich
Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.
W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.
Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!
Telefon interwencyjny
606 738 093
Dodatkowe informacje
Najnowsze aktualności
„Rowerem przez las, weź rower i kask”- III rajd rowerowy za nami !
„Rowerem przez las, weź rower i kask”- III rajd rowerowy za nami !
28 czerwca na terenie Nadleśnictwa Krasnystaw odbył się długo wyczekiwany rajd rowerowy, który zgromadził blisko 80 miłośników dwóch kółek z całego regionu. Rajd był okazją do połączenia aktywności fizycznej z edukacją leśną i promocją regionu.
Uczestnicy rajdu pokonali niełatwą bo prawie 40-kilometrową trasę po malowniczych terenach leśnictwa Orłów i Pańska Dolina.
Poza rekreacją na trasie rajdu leśnicy przygotowali punkty edukacyjne na których opowiadali między innymi o projektowanych rezerwatach przyrody, gospodarczych drzewostanach nasiennych, odnowieniach naturalnych lasu oraz zrównoważonej gospodarce leśnej. Był pokaz pomiaru drewna oraz nie zabrakło elementów historii. Uczestnicy odwiedzili położony w lesie cmentarz z I Wojny Światowej. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z pracą leśników oraz zagadnieniami dotyczącymi terenów cennych przyrodniczo.
Zakończenie rajdu odbyło się w Kryniczkach gdzie dla wszystkich zorganizowano poczęstunek oraz wręczono upominki.
Wszystkim uczestnikom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY determinacji, kondycji oraz bezpiecznego ukończenia rajdu!
Ogromne podziękowania za zaangażowanie kierujemy również do organizatorów, przewodników rajdu, oraz wszystkich służb, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem i zapewniły uczestnikom wspaniałe oraz bezpieczne warunki.
Do zobaczenia za rok!
Zdjęcia z rajdu: fot. Karolina Bartosiak oraz Monika Krysiak