Wydawca treści Wydawca treści

Plany zalesieniowe oraz plany inwestycyjne

Na podstawie porozumienia ARiMR z PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krasnystaw tworzy plany zalesieniowe oraz plany inwestycyjne w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. 

 

Termin składania wniosków w ARiMR – 1 czerwiec – 31 lipiec br. 
 

 WAŻNE

  • Wykonanie planu jest bezpłatne 
  • Nadleśnictwo ma 60 dni od daty złożenia wymaganej dokumentacji na sporządzenie planu zalesienia 
  • Nadleśnictwo nie przyjmuje niekompletnej dokumentacji – nie ma możliwości uzupełnienia brakujących dokumentów  

Więcej informacji zajduje się w załącznikach do pobrania poniżej.

 

Osobą kontaktową w danej sprawie jest Pani Karolina Berecka, tel. 733 222 422

 

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Nowy rezerwat przyrody w Nadleśnictwie Krasnystaw!

Nowy rezerwat przyrody w Nadleśnictwie Krasnystaw!

Z radością informujemy, że w Nadleśnictwie Krasnystaw powstał nowy rezerwat przyrody ,,Kurhany Namule’’. Jest to wyjątkowe miejsce, które powstało z okazji jubileuszu 100-lecia Lasów Państwowych, w ramach projektu #100rezerwatówna100lecielasówpaństwowych.

Rezerwat położony jest na terenie gminy Krasnystaw niedaleko miejscowości Białka w granicach Grabowiecko-Strzeleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, chroni niezwykle cenne przyrodniczo i historycznie tereny, gdzie znajdują się unikalne kurhany - świadectwo bogatej historii tych ziem.

Kurhany to kopce ziemne ukryte wśród drzew, stanowią ślad bytowania dawnych społeczności. Często znajdowano w nich przedmioty codziennego użytku, broń, ozdoby czy ceramikę, które składano jako dary przy pochówku-wierząc, że będą one potrzebne w życiu pozagrobowym.

Cmentarzysko zostało odkryte w 1981 roku podczas badań powierzchniowych Archeologicznego Zdjęcia Polski. Na podstawie znalezionych materiałów ustalono chronologię tego stanowiska na okres wczesnego średniowiecza. Obszar rezerwatu wynosi 1,51 ha, zawiera na swojej powierzchni około pięćdziesiąt kopców ziemnych o owalnym kształcie, a jego celem jest zachowanie stanowiska archeologicznego do badań historyków i archeologów. Dzięki tej inicjatywie zapewniamy ochronę naturalnego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.

Powoływanie rezerwatu to wieloetapowy proces, który wymaga współpracy wielu instytucji, czasu oraz gruntownej analizy. Każdy nowy rezerwat to rezultat długiej pracy leśników, przyrodników, a także samorządowców.