O nadleśnictwie

W Nadleśnictwie Krasnystaw nie były realizowane projekty związane z małą retencją.

Zasoby leśne

Na terenie nadleśnictwa Krasnystaw siedliska lasowe stanowią ponad 98 %. Średni wiek lasów na naszym terenie to 72 lata, a przeciętna zasobność 321 m sześć./ha

Hodowla lasu

Podstawowym zadaniem hodowli lasu jest zachowanie i wzbogacanie lasów istniejących (odnawianie) oraz tworzenie nowych (zalesianie), z respektowaniem warunków przyrodniczych i procesów naturalnych. Hodowla lasu obejmuje zbiór i przechowywanie nasion drzew, produkcję sadzonek na szkółkach, zakładanie oraz pielęgnację i ochronę upraw leśnych oraz drzewostanów.

Ochrona lasu

Wiedza o procesach zachodzących w przyrodzie i kontrola stanu środowiska leśnego pozwalają leśnikom na wczesną diagnozę zagrożeń, mogących wpłynąć negatywnie na stan lasu. Każdego roku podejmują oni działania mające na celu zachowanie trwałości lasu i zwiększenie jego naturalnej odporności na czynniki szkodotwórcze.

Użytkowanie lasu

Użytkowanie lasu to korzystanie z jego zasobów – pozyskanie drewna, zbiór płodów runa leśnego, zbiór roślin lub ich części na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, pozyskanie choinek, eksploatacja kopalin i wiele innych. Leśnicy umożliwiają społeczeństwu korzystanie z darów lasu, ale w sposób zapewniający mu trwałość.

Urządzanie lasu

Gospodarka leśna w Lasach Państwowych prowadzona jest na podstawie planów urządzenia lasu, sporządzanych dla nadleśnictw na 10 lat. Wykonują je dla Lasów Państwowych specjalistyczne jednostki, m.in. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (BULiGL). Plany urządzenia lasu, po konsultacjach z udziałem społeczeństwa, są zatwierdzane decyzją Ministra Środowiska.

Łowiectwo

Łowiectwo jest elementem ochrony środowiska przyrodniczego – tak definiuje je ustawa „Prawo łowieckie" z 1995 r. Zwierzęta łowne (20 proc. gatunków ssaków i 12 proc. ptaków występujących w Polsce) są dobrem ogólnonarodowym i własnością Skarbu Państwa. Gospodarowaniem zwierzyną łowną, zgodnie z zasadami ekologii oraz racjonalnej gospodarki leśnej, rolnej i rybackiej, zajmują się myśliwi zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim oraz leśnicy.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

XIII SUBMISJA DREWNA CENNEGO „LUBELSKA JESIEŃ 2022”

XIII SUBMISJA DREWNA CENNEGO „LUBELSKA JESIEŃ 2022”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XIII Submisji Drewna Cennego „Lubelska Jesień 2022”.

Oferujmy do sprzedaży ponad 570 m3 wyselekcjonowanego surowca dębowego (w tym blisko 30 m3 dęba czerwonego), o charakterze okleinowym i tartacznym o ponadprzeciętnych cechach użytkowych. Całość drewna została zgrupowana na składnicy ekspozycyjnej Nadleśnictwa Krasnystaw.

 

Terminarz:

 

  • Udostępnienie składnicy dla kupujących: od 7 do 14 listopada 2022 r. godz. 7.30-16.00.
  • Rozpoczęcie submisji (otwarcie ofert): 15 listopada 2022 r. o godz. 10.00
  • Rozstrzygnięcie submisji (ogłoszenie wyników): 16 listopada 2022 r. o godz. 12.00

Submisja jest pisemnym nieograniczonym przetargiem ofertowym. Złożenie oferty na poszczególne sztuki drewna (losy) ułatwia katalog losów. W katalogu podana zostaje miąższość poszczególnych losów, nie określa się jakości oferowanego surowca - pozostawiona zostaje ona ocenie kupującego. Szczegółowy opis procedury sprzedaży XIII Submisji Drewna Cennego „Lubelska Jesień 2022” zawierają Zasady postępowania submisyjnego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie „Lubelska Jesień 2022”.

Szczegółowe informacje z dokumentami do pobrania na stronie RDLP w Lublinie.

 

Do pobrania:

 

  1. Zasady postępowania submisyjnego w RDLP w Lublinie „Lubelska Jesień 2022”
    • Karta Oferenta
    • Wzór umowy sprzedaży
    • Porozumienie uzupełniające umowę sprzedaży
    • Potwierdzenie dostaw
    • Ceny minimalne do wyceny na XIII Submisję Drewna Cennego „Lubelska Jesień 2022 r.”
  2. Katalog Losów – dostępny od 7 listopada 2022 r.