Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Budki lęgowe dziełem rąk osadzonych.

Budki lęgowe dziełem rąk osadzonych.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi osadzeni z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie zbudowali i przekazali nadleśnictwu budki lęgowe dla ptaków.

Kilkadziesiąt budek lęgowych dla dzięciołów, szpaków, sikorek i nietoperzy zostanie powieszonych w sąsiedztwie siedziby nadleśnictwa Krasnystaw, wzdłuż ścieżki przyrodniczej w kompleksie Borek oraz innych leśnictwach.

Budki lęgowe są koniecznością w miejscach gdzie nie ma naturalnych dziupli lub jest ich zbyt mało. Każda działalność zmierzająca do zwiększenia liczby gatunków ptaków przyczynia się do wzrostu bioróżnorodności.

Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu na stronie Aresztu Śledczego w Krasnymstawie.