Asset Publisher
Łowiectwo
Łowiectwo jest elementem ochrony środowiska przyrodniczego – tak definiuje je ustawa „Prawo łowieckie" z 1995 r. Zwierzęta łowne (20 proc. gatunków ssaków i 12 proc. ptaków występujących w Polsce) są dobrem ogólnonarodowym i własnością Skarbu Państwa. Gospodarowaniem zwierzyną łowną, zgodnie z zasadami ekologii oraz racjonalnej gospodarki leśnej, rolnej i rybackiej, zajmują się myśliwi zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim oraz leśnicy.
W zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Krasnystaw znajduje się 18 Kół Łowieckich gospodarujących na 23 obwodach. Wszystkie obwody są obwodami polnymi, których dzierżawcą są odpowiednie Starostwa Powiatowe. Koła Łowieckie przynależą do trzech Zarządów Okręgowych: w Chełmie, Zamościu oraz Lublinie.
Według przeprowadzonej inwentaryzacji w 2024 roku stan zwierzyny przedstawia się następująco:
- 4977 szt. saren
- 378 szt. łosi
- 382 szt. jeleni
- 127 szt. dzików
- 1174 szt. lisów
- 524 szt. borsuków
- 10 650 szt. zajęcy
- 8 796 szt. bażantów
- 1818 szt. kuropatw
- 165 szt. tchórzy
- 461 szt. kun
Autor filmu: Stanisław Zygmunt
Asset Publisher
Chemiczne odchwaszczanie podtorza kolejowego na linii Nr 65
Chemiczne odchwaszczanie podtorza kolejowego na linii Nr 65
Nadleśnictwo Krasnystaw przekazuje informację z Sekcji Drogowej Zamość Bortatycze o planowanych terminach chemicznego niszczenia roślinności na linii szerokotorowej Nr 65 - Most na rzece Bug - Sławków Płd, celem ostrzeżenia przed wstępem na teren kolejowy i wypasem zwierząt w bezpośrednim sąsiedztwie torów.
Zabieg opryskiwania o szerokości równej 5,0 m prowadzony będzie przy użyciu opryskiwacza zamotowanego na drezynie kolejowej środkiem chemicznym BALDRON 400 SL, według załączonego harmonogramu.
W załączeniu udostępniamy: